Informacje
  • Cena: 150 zł

  • Czas trwania: 1 h

Opis

Mezoterapia igłowa Katowice

Zabiegi mezoterapii igłowej – efekty, działanie, dlaczego warto wybrać się na ten zabieg?

Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Pozwala on w szybki i bezpieczny sposób poprawić kondycję skóry. Zabieg ten sprawia, że skóra staje się bardziej nawilżona, jędrna i zdrowa. Głównym zadaniem mezoterapii jest dostarczenie komórkom skóry substancji odżywczych, regenerujących oraz nawilżających. Aby było to możliwe, najczęściej konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Efekty mezoterapii igłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu i są długotrwałe.

Składniki odżywcze wnikają głęboko w warstwy skórne i dzięki temu widocznie poprawia wygląd twarzy, szyi czy ciała. Zabiegi mezoterapii można bowiem wykonać właściwie na każdej części skóry: ciało, twarz, szyja, dekolt, dłonie. Miejscem zabiegowym może być też owłosiona skóra głowy.

Mezoterapia zapewnia wiele pozytywnych efektów – poprawia wygląd oraz elastyczność skóry. Jakie jeszcze daje rezultaty?

Igłowa mezoterapia to zabieg, który ma wiele pozytywnych dla wyglądu skóry efektów. Między innymi działa przeciwzmarszczkowo. Mezoterapię igłową można zastosować w celu zapobiegania pojawieniu się zmarszczek, a także po to, by spłycić i zmniejszyć widoczność tych, które już się pojawiły.

Kolejnym efektem mezoterapii igłowej jest działanie antycellulitowe. Mezoterapia redukuje również tkankę tłuszczową, w przypadku skóry głowy ogranicza wypadanie włosów i ogólnie zwiększa elastyczność skóry, nadając jej zdrowy wygląd.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej w skórę pacjenta wprowadzana jest substancja zawierająca cenne składniki odżywcze. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry mikroigłami na głębokość około 2 do 3 mm. Nakłuwana jest cała powierzchnia skóry. Preparat może być przygotowany na bazie kwasu hialuronowego i zawiera zestaw substancji aktywnych, które mają odżywić skórę. Zawartość substancji leczniczych zależy od zabiegu, mezoterapia może bowiem zapewniać różne rezultaty. Składniki są więc dobierane pod kątem miejsca, na którym wykonuje się zabieg, a także oczekiwanych efektów. Najczęściej w preparacie znajdują się witaminy, kwas hialuronowy i substancje czynne, na przykład z alg czy z zielonej herbaty.

Czy zabieg mezoterapii igłowej jest bolesny?

Dzisiejsza medycyna estetyczna to przede wszystkim komfort pacjenta. Mimo to wiele osób chętnych na zabieg zastanawia się, czy jest on nieprzyjemny. Nakłuwanie skóry igłą może powodować dyskomfort, dlatego dla zmniejszenia nieprzyjemnych odczuć pacjentom podaje się znieczulenie miejscowe. Dzięki temu zabiegi mezoterapii nie są bolesne.