Zmarszczki

Starzenie się skóry jest procesem ciągłym i ściśle związanym ze starzeniem się całego organizmu. Ma podłoże skojarzone, co oznacza, że stanowi sumę różnych bodźców kumulujących się w ciele. Jego przebieg po części zapisany jest w genach, lecz niebagatelny udział w nim mają czynniki zewnętrzne, środowisko, w którym żyjemy, to czym karmimy swój organizm, a także to, jak dbamy o swoją higienę snu i zdrowie emocjonalne.

 

Na obraz starzejącej się twarzy składa się kilka typów starzenia m.in. mimiczne, kostne, dentalne, czyli dotyczące zmian w obrębie zębów, inflammaging – wywołane przewlekle toczącym się w organizmie stanem zapalnym oraz dwa, które najbardziej związane są z działaniami podejmowanymi przez nas w gabinecie – fotostarzenie i starzenie cywilizacyjne. Promieniowanie UV, jak i zanieczyszczenia środowiska, na które jesteśmy narażeni należą do najważniejszych czynników wywołujących niekorzystne zmiany w skórze. Właśnie pod ich wpływem skóra wykazuje nadmierną suchość i szorstkość, pojawiają się głębokie zmarszczki, zmiany o charakterze przerostowym, liczne przebarwienia, obserwujemy jej wiotkość, zmniejszoną elastyczność, a także przerost gruczołów łojowych.

 

Chcemy być promotorami zdrowych nawyków, dlatego spotykając się z nami w Derma Lux masz pewność, że przyjrzymy się temu, z czym do nas przychodzisz całościowo, z dużą uważnością. Zadbamy o działania profilaktyczne i dobierzemy pielęgnację domową, która zapewni komfort Twojej skórze. Opracowałyśmy metody gabinetowe, które zniwelują pierwsze objawy starzenia. Nie zatrzymamy tego procesu, ale możemy wesprzeć Cię, aby przebiegł on zdrowo, pięknie i naturalnie. Nie zastanawiaj się zbyt długo, śmiało pytaj, pisz, dzwoń! Klikając, dowiesz się więcej o zabiegach dedykowanych skórom dojrzałym:

 

 

Lista zabiegów na zmarszczki w Derma Lux Clinic