Informacje
  • Cena: 1000 zł – 1600 zł

  • Czas trwania: 45 min

Opis

Nadmierna potliwość

Nadmierna potliwość to nieprzyjemna dolegliwość, która dotyczy jednej na dwadzieścia pięć osób. Jej objawem jest zbyt obfite i nieprzewidywalne wydzielanie potu. Jeśli zbyt obficie pocą Ci się dłonie, pachy lub stopy, zapoznaj się z naszą ofertą, ponieważ mamy na to sposób!

Czy zabieg ostrzykiwania Botoksem jest propozycją dla Ciebie?

Na całym świecie kliniki wykorzystują Botox do zabiegów medycyny estetycznej od 2002, a od przeszło 20 lat stosowany jest w innych dziedzinach medycyny. Działa wyłącznie czasowo, a dodatkowo wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu. Powtarzanie zabiegu ostrzykiwania nie skutkuje sumowaniem dawek w organizmie. Jeżeli próbowałeś rożnych metod w walce z nadpotliwością to Botox z całą pewnością należy do najskuteczniejszych.

Przyczyny nadmiernej potliwości

Przyczyną tej przykrej przypadłości jest nadaktywność gruczołów potowych, które zbyt łatwo pobudzają do wydzielania potu pod wpływem stresu, wszelkiego rodzaju lęku oraz innych, intensywnych stanów emocjonalnych. Rezultatem jest nadmierne wydzielanie potu, u kobiet występuje zwłaszcza w okolicach pach i dłoni.

Jak działa Botoks na leczenie nadpotliwości?

Lekarz podczas zabiegu wprowadza śródskórnie Botox, czyli oczyszczoną toksynę botulinową A . Powoduje to osłabienie przekaźnictwa nerwowego, które wpływa na gruczoły potowe, czego efektem jest zahamowanie wydzielania potu. W czasie działania preparatu gruczoły potowe są zablokowane, przez co nie pocimy się.Zabieg można przeprowadzić na kilku partiach ciała jednocześnei, podczas jednej wizyty w naszym gabinecie

Na jakie obszary polecany jest Botoks w nadpotliwości?

Najpopularniejsze zastosowanie Botox’u to okolica pach. Z powodzeniem stosuje się go w leczeniu nadpotliwości stóp i dłoni. Stosowany jest również w menopauzie do ostrzykiwania skóry głowy aby zniwelować nadmierne pocenie się w tym okresie. Jak również w każdym innym miejscu gdzie występuje problem nadpotliwości.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu ułoży plan zabiegu dostosowany indywidualnie do Twoich potrzeb. Miejsca nadpotliwości ostrzykuje się punktowo w niewielkich odstępach toksyną botulinową.

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?

Efekt uzyskuje się w ciągu trzech do dziesięciu dni po zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać procedurę?

Efekt zabiegu z użyciem Botoksu utrzymuje się od sześciu miesięcy do roku. Zabieg dobrze jest powtarzać gdyż czas działania jak również odstępy między kolejnymi zabiegami wydłużają się. Po upływie czasu działania preparatu gruczoły potowe znów zaczną „działać” i wydzielać pot.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • infekcje w miejscach poddawanych zabiegowi,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • choroby takie jak: stwardnienie zanikowe boczne, zespół Eatona Lamberta, miastenia rzekomoporaźna
  • zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna)

Czy są jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu zdarza się lekkie zaczerwienienie i delikatne ślady po nakłuciach.

Zalecenia pozabiegowe

Należy pamiętać, że przez kolejne kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień czy zabiegów laserowych, korzystania z solarium oraz sauny. Osłabią one oraz skrócą czas działania preparatu